Odložené – původní verze jsem novým členem

Ahoj! 👋 Vítej v edu.digital! Jsme moc rádi, že ses rozhodl/a věnovat svůj drahocenný čas právě tomuto projektu. 🤗

Připravili jsme pro Tebe ty nejdůležitější informace a přehled dokumentů a nástrojů k projektu 📝, abys lépe pochopil/a kontext a co nejrychleji se zapojil/a.

❓ Pokud Ti nějaké informace stále dlužíme, neváhej se obrátit na projektovou koordinátorku @Lucie Zatorska , @Lukáš Návesník nebo případně napiš do našeho kanálu na Slacku #ceskodigital_edu

Obsah:

Čím se v projektu edu.digital zabýváme?

Vzděláváním a rozvojem celé komunity. A proč? Protože je pro nás důležité pokrýt potřebu členů komunity, kteří si přichází pro svůj rozvoj a vzdělávání nebo naopak chtějí sdílet své know-how dál.

Co pro to děláme?

  • Budujeme program, který umožní naší komunitě se vzájemně rozvíjet a vzdělávat.

  • Organizujeme workshopy, webináře a další akce, tvoříme videa a další různé formáty vzdělávacích materiálů.

Co je naším cílem?

  • Chceme vytvořit místo, kde každý z komunity může najít téma, které ho zajímá, společně s materiály a zdroji, díky kterým se v něm zlepší.

  • V prvních fázích projektu organizujeme zejména živé webináře a workshopy, do budoucna míříme k edukativní platformě s více typy formátů.

Kde a kdy vznikla myšlenka na projekt komunitního rozvoje a vzdělávání?

Za vším stojí potřeba komunity. Někteří z nás do Česko.Digital přichází s tím, že se chtějí zlepšovat ve svém oboru nebo naopak sdílet své zkušenosti a know-how. Podtitul našich akcí je „Od komunity pro komunitu“ a přesně tohoto motta se chceme držet. I proto vzniklo edu.digital (komunitní rozvojový a vzdělávací program), do kterého se může zapojit kdokoliv jako účastník, člen organizačního týmu nebo lektor. První koncept vzešel z našeho MarCom (marketing & komunikace) týmu, dále jej pak začal po vzniku nové oblasti People & Community začal více společně rozpracovávat a vznikl projekt, ve kterém tyto aktivity realizujeme.

 

Hodnoty jsou naším základním stavebním kamenem

Ve svém volném čase pomáháme neziskovým organizacím a státu s digitalizací a měníme tak Česko k lepšímu. 

💙 Čím se řídíme? Přečti si hodnoty Česko.Digital, které udávají cestu celé organizace, abychom všichni kráčeli za stejným cílem a dělali to co nejlépe.

💡 Můžeš si taky prohlídnout náš kmenový tým nebo zjistit více o roli expertního dobrovolníka.

Co od Tebe čekáme?

Na oplátku budeme rádi, pokud nám věnuješ pár hodin týdně, nezříkáš se zodpovědnosti a sdílíš své pokroky i konstruktivní kritiku. Ta nás vždy posune dál. 💪

Důležité informace a kroky předtím, než se rozběhneš do světa projektu

 

Aby vše fungovalo, jak má, prostuduj si, prosím, tyto informace a kroky:



1) Připoj se na náš pravidelný meeting

Pravidelný meeting celého týmu:
Každý druhý týden ve středu od 8:30 do 8:55 (dle agendy a potřeby - když není co řešit, setkání rušíme s ohledem na čas a energii všech)
Potkáváme se na Google meet
Pozvánku do Google kalendáře ti pošle týmová koordinátorka @Lucie Zatorska nebo @Lukáš Návesník



2) Nauč se zkrotit Slack

  • Slack je náš hlavní komunikační nástroj pro celé Česko digital.

  • Slack účet už pravděpodobně máš, protože ho má každý člen Česko.digital, který se k nám přidal přes naši webovou stránku https://cesko.digital/join

  • Každý projekt Česko digital má na slacku svůj kanál. Přístup do všech kanálů je otevřený všem.

  • V první řade je potřeba, abys sledoval/a náš projektový kanál #ceskodigital_edu (pokud tam teda ještě nejsi).

  • přidat náš (nebo jakýkoliv jiný kanál) do Slacku je jednoduché, stačí kliknout na ‘+ 'vedle kolonky 'channels'. Znaménko plus se zobrazí až poté, co najedeš kurzorem na jméno 'Channels'
    poté klikneš na 'browse channels’ a najdeš a přidáš se do našeho kanálu.

  • Pokud se ve Slacku nevyznáš, doporučujeme kouknout na skvělé tipy, jak používat Slack na Confluence a také na YOUTUBE Česko Digital v rámci jednoho z našich webinářů. (cca 15min)

 3) Vytvoř si účet ve Wiki Česko.Digital

  • Wiki je synonymem pro nástroj Confluence od firmy Atlassian. Confluence používáme v Česko. Digital pro veškerou dokumentaci k projektům. Ukládáme zde také zápisy z našich středečních meetingů. Informace v Confluence jsou přístupné všem i bez registrace, ale naše dobrovolníky prosíme o registraci, která vám umožní vkládání komentářů a možnost tagování členů a připisování úkolů.

  • Registrace probíhá po zobrazení jakékoliv stránky Confluence v pravém horním rohu pomocí ikony dveří s šipkou.

  • Návod na vytvoření účtu v Confluence najdeš TADY. Po vytvoření účtu Tě budeme moci označovat v našich zápisech z porad a na naší projektové Wiki a budeš mít přístup k upravování Wiki stránek.

    Krátké video o Confluence najdete ZDE v krátkém webináři na našem Youtube kanále, kde také po zpracování uveřejňujeme naše odvysílané webináře.

4) Přidej se do Jiry

 

Registrace do Jiry :
Firma Atlassian má ve svém portfoliu, také další produkty, ze kterých využíváme ještě Jiru pro management úkolů týmu. K Jiře a dalším Atlassian produktům je jednoduché se dostat při najetí kurzoru v Confluence, v levém horním rohu na ikonu kostky.

Pokud jsi se už zaregistroval/a do Confluence, měl/a by jsi mít přístup i do Jiry. Pokud by jsi náhodou po přepnutí do Jiry přístup neměl/a, zkontaktuj přes Slack @Lucie Zatorska

Pár tipů, jak používat Jiru najdete TADY

5) Airtable

Airtable je nástroj podobný Google spreadsheets, ale má více funkcí.
Airtable využíváme v č.edu pro zadávání jednotlivých webinářů do obsahového plánu.
Pokud v tvojí dobrovolnické roli potřebuje přístup do airtable, zkontaktuj @Lukáš Návesník

Důležité linky, které by měly přistát v záložkách v Tvém prohlížeči

 

edu.digital