Indiánky
Shrnutí z komunikace (Romana a zadavatel):
LeanCanvas mají a můžou doplnit o web a eshop a poslat
Marketing - SoMe, hlavně instagram, online yoga, aktivity od newsletteru az po outdoor
- V případě #market-place si dle svých slov dokážou projekt odřídit: "Asi si to zvládneme odřídit. Doted jsme vše dělaly samy."
Navrhuji kombinaci konzultace a market place. Konzultace by měla být z oblasti strategického marketingu (a)nebo dle prosby ve formuláři: S vylepšením našeho současného webu a jeho funkcionalitami(přidání něčeho na bázi seznamky, doporučení apod), s vytvořením e-shopu.
Prošly si Social Impact Award, akcelerátorem s Impact Hubem, řešily hlavně sales a dokončení produktu (čaje) a jeho distribuci v DM drogeriích.
Možná by jim pomohla inkubace a větší zaměření na marketing (cílovky) a následnou upravu webu. Ale toto se dá možná udělat s mark.+tech. konzultací a následnou realizací v market place / po své ose.
Zpětná vazba dle přihlášky od Leadershipu Česko.Digital:
- Je to čím dál větší problém u žen i mužů
- Nejsme si jisti, zda tento projekt je nastaven tak, aby obsáhl celou/širokou cílovku
Detail z přihlášky:
Problém: Naše neziskovka Indiánky řeší jako první neplodnost komplexně. Šíříme osvětu o onemocněních spojených s neplodností jako je pcos, endometrióza, MRKH, hormonální nerovnováha apod. Každý 5. pár v ČR řeší neplodnost, naše cílovka v ČR čítá tak zhruba 1,2 mil. žen , ale to jsou pouze monitorovaná čísla, až když pár neplodnost někde řeší, takže ve výsledku je nás mnohem více. Máme potenciál šířit naše poslání dál po Evropě (Slovensko už částečně pokrýváme). V ostatních zemích Evropy takováto podpůrná a osvětová organizace stále chybí. V současnosti se zaměřujeme na ženy, ale nevylučujeme ani rozšíření na mužskou neplodnost.
Řešení: Kromě šíření osvěty prostřednictvím mediíí máme také web www.indianky.cz, kde vydáváme články a sdružujeme relevantní informace. Máme kolem sebe komunitu indiánek a pořádáme setkání, propojujeme se s lékaři. Zároveň problémy řešíme aktivně prostřednictvím našeho produktu Rozkvět indiánky, který pomáhá s některými zmíněnými obtížemi a prodává se v dm drogeriích po celé České republice. Rády bychom ale web měly technicky vymakaný a provozovaly přes něj například seznamku(jednotlivých žen, nebo propojení s lékaři) a také chceme spouštět e-shop, kde chceme kromě našich produktů sdružovat produkty týkajíc se tematiky neplodnosti. Tak, aby indiánky nalezly vše na jednom místě.
Stav: Jsme už běžící projekt, který ale stále děláme mimo naší klasickou práci. Uplynulý rok 2020 byl pro nás zlomový, jelikož jsme udělaly první krok k udržitelnosti projektu s začátkem prodejů našeho produktu Rozkvět indiánky v drogériích dm a účastí a následným vítězstvím v akceleračním programu Social Impact Awards 2020. Plánů máme spousta, ale z těch nejbližších bychom se ráda věnovaly právě aktualizace a vylepšení našeho současného webu a vytvoření e-shopu.
Existuje v zahraničí? Ne, tuto problematiku řeší jednotlivci např. v rámci svých instragramů nebo nějkakých specifických kurzů (hormonální jóga apod.)ale ne komplexně.
Jak může pomoct >C.D: S vylepšením našeho současného webu a jeho funkcionalitami(přidání něčeh ona bázi seznamky, doporučení apod), s vytvořením e-shopu
Udržitelnost projektu:Chceme projekt financovat z prodejů našich produktů(do budoucna jich chceme mít víc než jen čaj), z námi pořádaných akcí - jóga, setkání, přednášky apod. Do budoucna možná i napřklad zpoplatněním nějakých našich speciálních členských programů.
Ještě něco? Děkuji moc za váš projekt, bude to velká pomoc pro všechny projekty, pro které se rozhodnete :)
Tým:Základní tým tvoříme my dvě spoluzakladatelky Karolína a Ann. Při ruce máme grafika Filipa, známého na finanční otázky Matyáše, účetního Honzu a ilustrátorku a tvořivou duši Jitku, která nám dělala ilustraci na na náš čaj. A pak lidi, s kterými spolupracujeme například na benefiční józe apod. Nápad vznikl v létě roku 2019 a v říjnu 2019 jsme oficiálně spouštěly náš web y byly zaregistrovány jako nezisková organizace. Celkem to tedy čítá zhruba 1,5 roku práce na projektu od samého začátku a rok dva měsíce směrem k veřejnosti.
Název organizace: Indiánky, z.s. . Nám samotným zde chyběla organizace, která by konečně řešila (ne)plodnost lidsky, nestrašila a podporovala ženy i muže za cestou k plodnosti. *2019, vytvořily jsme web, založily neziskovou organizaci, píšeme články, zpovídáme odborníky, natáčíme video-rozhovory a ukazujeme všechny možné cesty od přírodních k méně přírodním. Snažíme se podporovat ženy na setkáních a dělat osvětu – ukazujeme, že v tom ženy a dívky rozhodně nejsou samy a předcházíme tím traumatům, které z toho mnohdy pramení. Neplodnost řešíme komplexně – i aktivně pomocí našeho bylinného čaje Rozkvět indiánky pro navození hormonální rovnováhy. web:www.indianky.cz , https://www.instagram.com, https://www.facebook.com/indiankycz/indiankycz/
Kontakt: Karolína Krejčová
Jak jste se o nás dozvěděli:Sociální sítě (Facebook, Twitter, Youtube…)