Potřebuji poradit

← zpět na úvodní stránku Vítej v Česko.Digital!

← zpět na Návody

🆘 Potřebuješ poradit?

Nefunguje ti Slack nebo se ti na něm nepodařilo zorientovat? Chceš nám něco sdělit? Napiš nám mail na pomoc@cesko.digitalnebo (pokud jsi ve Slacku) do channelu #ask-me-anything.

👤 Chceš se anonymně zeptat na cokoliv?

Napiš do kanálu #ask-me-anything a využij chatbota @anonymous_bot. Před zprávu, kterou chceš napsat, předsadíš „/anonymous” a bot Ti nabídne napsání zprávy anonymně. Proč anonymně? Věříme totiž, že dotaz je důležitjěší než to, kdo se ptá a že odpověď na dotaz v kanále může pomoci někomu dalšímu v komunitě, kdo měl možná podobnou otázku.

Proč musím poskytnout svoje osobní údaje?

Práce dobrovolníků v >c.d je ze zásady pro–bono (česky zdarma). Tvoje jméno se proto na žádném oficiálním papíru neobjeví, pokud s tím nebudeš souhlasit.
Pro registraci můžeš klidně použít přezdívku nebo vymyšlené jméno. Pokud budeš pod touto identitou vystupovat vždy, je to v pořádku.

Musím si instalovat Slack?

Nemusiš, dokonce ani nemusíš na Slacku. Stačí sledovat dění na https://app.cesko.digital/. Až pokud se budeš chtít připojit k nějakému týmu, který funguje ve Slacku, bude potřeba se registrovat.
K instalaci - Slack jednoduchá chatovací aplikace v prohlížeči i na mobilu, funguje v každém moderním browseru, ale můžeš si ji stáhnout a používat pro komunikaci i z tvého telefonu.
Komunitní Slack a přehled všech kanálů najdeš tady cesko-digital.slack.com. Pak už se jenom zaregistruješ a vyplníš profil. Více se dozvíš také v návodu Slack.

Jsem firma a chci pomoct od česko.digital

Super! Napiš nám na našem diskusním fóru do kategorie Tržiště, případně se ozvi na Slacku.
Ještě nemáš přístup na Slack? Tady se můžeš registrovat.