• In progress
 • Vítej v obsahovém týmu Česko.Digital!

  Cítíš v digitálním vzduchu všechna ta písmenka a dobrou náladu? Právě jsi vstoupil/a do komunity dobro.obsaháků, kde nejen využiješ své znalosti nebo se nějaké nové naučíš, ale také poznáš skvělé lidi a získáš nové reference! 🤗


  Aby ses rychleji zorientoval/a, vytvořili jsme pro tebe tuto stránku.

  Najdeš zde přehled nejdůležitejších informací o obsahu a jeho fungování, podle kterých se můžeš rozhodnout, jestli se chceš do týmu zapojit nebo ne.

  Pokud se stane, že tu nějaké informace postrádáš, napiš Content Lead @Terézia Palaščáková na terezia@cesko.digital nebo nám dej vědět do našeho kanálu na Slacku.

   

   

  1️⃣ Poznej obsah >č.d

  Obsahový tým má na starosti tvorbu obsahu, který propaguje Česko.Digital i jeho jednotlivé projekty a rozšiřuje know-how do komunity i ven.

  Naše organizace je unikátní, a proto o ní chceme dát vědět co nejvíce lidem. To, co tady jako expertní dobrovolníci děláme, má velký smysl a dopad a díky správné komunikaci můžeme přilákat další experty do naší komunity či prodat své zkušenosti a úspěchy do světa.

  🌟 Zjisti, čeho se Česko.Digital snaží dosáhnout: https://cesko.digital/partners/case

  Podívej se na přehled projektů, které v Česko.Digital rozvíjíme: https://cesko.digital/projects

  🎇 Naše mise a vize

  🗯️ Témata, která většinou promujeme

  • digitalizace státní správy, samospráv a neziskovek = systémová změna

  • dobrovolnictví a příběhy dobrovolníků

  • propagace projektů, které realizujeme

  • předávání různorodého know-how a dobrých i špatných příkladů z praxe

   

   

   

   

  „Chtěl jsem pomoct v něčem zajímavém, novém, poznat zajímavé lidi a ochutnat něco, o čem jsem ještě pár dní předtím neměl ani tušení, že existuje. Vyklubala se z toho skvělá zkušenost a úžasní lidé a určitě v tom chci pokračovat a doporučit to dál, protože člověk tu má pocit, že je takový malý hrdina. Věřím, že jsem se spoustu naučil a že ještě o dost víc se toho naučím!“

  Tomáš Jelen, copywriter v obsahovém týmu

   

   

  📣 Naše komunikační kanály

  📖 Blog

  🙂 Facebook

  🐦 Twitter

  🧑‍💼 LinkedIn

  📸 Instagram

  ▶️ Youtube

  📰 Newsletter číst.digital a newsletter č.d+

  🎧 Podcast poslouchat.digital

  🌐 Web

  💡 Wiki

  💬 Slack

  2️⃣ Zjisti, co všechno v obsahu děláme

  🌈 KREATIVNÍ TÝM

  • Vytváříme články nebo rozhovory pro blog Česko.Digital, který sdružuje všechny myšlenky, zkušenosti, novinky, know-how a příběhy komunity.

  • Píšeme příspěvky pro sociální sítě (Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram), které nám otevírají dveře k vnějšímu světu fanoušků, podporovatelů, organizací a veřejné správy.

  • Tvoříme obsah pro newslettery (jako např. číst.digital) sloužící jako brána ke komunitě, neziskovkám a partnerům.

  • Přispíváme různými textacemi pro interní komunikaci ve Slacku nebo pro komunitní vzdělávání.

  • Poskytujeme překlady, editace, korektury a rady týkající se (nejen) textového obsahu.

  • Obnovujeme obsah našich webových stránek, aby obsahovaly všechny nejnovější informace o naší komunitě.

  • Hrajeme se s různým audio-vizuálním obsahem, který doplňuje psanou formu komunikace 👉 https://cesko-digital.atlassian.net/l/cp/2DJ5jhfS.

  🏗️ Příklady kreativních rolí

  👉 Copywriter*ka

  👉 Editor*ka

  👉 Korektor*ka

  👉 Idea maker*ka

  👉 Překladatel*ka

   

  🔵🔵🔵🔵

   

  🧰 OPERATIVNÍ TÝM

  • Koordinujeme obsahový tým a zajišťujeme, aby příprava obsahu probíhala tak, jak má.

  • Řídíme a dohlížíme na obsahový plán, abychom poptali potřebná obsahová zadání, dodrželi termíny a měli jasno v tom, kdy a proč obsah sdělujeme světu.

  • Připravujeme a realizujeme newslettery pro komunitu a další cílové skupiny – sestavujeme materiály, tým a harmonogram.

  • Obsah šíříme i nadále poté, co už byl zveřejněn a propagován – recyklujeme to, co jsme již vytvořili, a zvyšujeme tak dosah.

  • Získáváme úspěšné příběhy, zkušenosti a názory dobrovolníků na komunitu a propagujeme je, abychom přilákali další šikovné lidi.

  • Hledáme nové dobrovolníky do týmu obsahu, píšeme inzeráty a propagujeme je.

  🏗️ Příklady provozních rolí

  👉 Koordinátor*ka obsahu

  👉 Koordinátor*ka obsahového plánu

  👉 Koordinátor*ka newsletteru číst.digital

  👉 Koordinátor*ka newsletteru č.d+

  👉 Koordinátor*ka recyklace obsahu

  👉 Koordinátor*ka dobro.medailonků

  👉 Recruiter*ka

   

  🔵🔵🔵🔵

   

  🧠 STRATEGICKÝ TÝM

  • Zamýšlíme se a přehodnocujeme naši strategii obsahu a hledáme nové způsoby, jak náš obsah ještě více rozšířit a propagovat.

  • Vyhodnocujeme výsledky a metriky obsahu, abychom věděli, co příště zlepšit a co na našich kanálech funguje.

  🤔 Příklady strategických rolí

  👉 Obsahový stratég / Obsahová stratéžka

  👉 Analytik*Analytička obsahu

   

   

  „K Česko.Digital jsem se přidal v roli koordinátora obsahového týmu. Koordinace je mým denním chlebem v zaměstnání a díky tomu pomáhám co nejlépe a zároveň to pro mě není vůbec stres. Obsahový tým pokrývá jak projekty, tak i samotné fungování organizace. Díky tomu můžeš pozorovat, jak taková expertní komunita funguje a hodně se toho naučit. Práce koordinátora je fajn doplněk k tvým dalším zájmům. Je flexibilní a je podpořena procesy, nástroji a spolehlivou šéfkou. A dodám, že nejlepší je koordinování ve více lidech. Můžeš si tak rozdělit práci podle času a zájmů. Všichni si navzájem poradíme a pomůžeme. Přidej se a zažij win-win situaci, kterou Česko.Digital nabízí.“

  Pavel Šilar, bývalý koordinátor obsahu

   

  3️⃣ Často kladené dotazy

   

  Záleží, v jaké roli u nás budeš působit.

  Kreativní role mají zapojení nárazové, protože počet hodin se odvíjí od toho, do kolika zadání se zapojily a kdy dostanou k zapracování jednotlivé části (text, edit, korektura). Průměrně se časová dotace těchto rolí pohybuje kolem 2-5 hodin týdně.

  Operativní role v sobě nesou trochu managementu, takže je potřeba, aby byly v obsahovém týmu a v procesu k dispozici více hodin – většinou 5-10 hodin týdně.

  Strategické role zase řeší v delším časovém období úkoly, které na sebe navazují, ale dávají tomu tolik hodin, kolik mohou – to znamená kolem 3-5 hodin týdně.

  Celkově je ale počet hodin, které do toho dáš, na tobě. 😊

  Absolutně ne. Jsou nebo byli mezi námi lidi, kteří přišli s nulovými zkušenostmi napr. ohledně copywritingu, chtěli se to v č.d naučit a teď jsou z nich copywriteři na volné noze nebo v agentuře. Nehledíme na zkušenosti, ale na to, kam se chce člověk posunout a dostat. 🙏

  Kolik tomu dáš, tolik se ti vrátí.

  Pokud se chceš na začátku zapojit do copywritingu a vyzkoušet si ho, ale po čase zjistíš, že tě láká spíše strategie, klidně napiš Content Leadovi a dohodni se na změně preferencí.

  Nebudeme tě násilím držet v aktivitě, která tě nebaví nebo tě už tak nezajímá. 😉

  V obsahovém týmu dostaneš KONSTRUKTIVNÍ feedback téměř na všechno. Když jsi copywriter, dostaneš zpětnou vazbu na tvůj text, když edituješ, tak tě někdo jednou za čas zkontroluje. Někdy dáváme feedback i korektorům, když si o to řeknou. 😁

  Operativní role jsou v pravidelném kontaktu s Content Leadem, který s nimi pracuje, rozvíjí jejich schopnosti a dává jim zpětnou vazbu na to, jak svou roli dělají. To platí i pro strategické role.

  Každou věc, kterou v č.d uděláš, si můžeš napsat do svého CV nebo portfolia. Budeme také moc rádi, když se s ní pochlubíš na svých sociálních sítích nebo známým. 💙

   

   

   

  „‚Potřebuješ se naučit něco nového, chceš zároveň něčemu hodnotnému pomoct a získat výstupy jako reference pro svůj další rozvoj? Zkus Česko.Digital.‘ To mi doporučil můj bývalý spolužák, dnes úspěšný copywriter. Nemýlil se v ničem. Naskočíš na dobro.vlnu a jedeš. Nadšení, přátelskost a otevřenost komunity jsou neuvěřitelné. Nemluvě o koncentraci know-how, která mně osobně otevřela úplně nový vesmír. Díky, Česko.Digital! :)“

  Tereza Kubíčková, bývalá copywriterka v obsahovém týmu