Jak z parťáků vytvořit skvělý tým

Paráda, už v tom nejsi sám/sama . Parťáci jsou vybráni a nadšeně čekají, až je pozveš na palubu . Pojďme je nalodit.

 

Přivítání kolegy na projekt:

Cílem setkání by mělo být:

Ujasnění zadání a plánu projektu (Social Lean Canvas, více zde Inkubace projektu).

Vyjasnění očekávání jednotlivých členů týmu, způsobu jejich zapojení a domluva na formě a způsobu spolupráce tak, aby to pro všechny dobře fungovalo, měli z účasti na projektu dobrý pocit a zároveň se Vám podařilo společným úsilím dojít k co nejlepšímu výsledku.

 

K tomu může sloužit tento seznam aktivit pro onboading dobrovolníka, díky kterým by měl kolega dostat všechny potřebné informace, dokumenty a přístupy.

 

První setkání týmu:

O těchto věcech už jste spolu mluvili individuálně, když jste se domlouvali na spolupráci, nyní je na čase začít se domlouvat jako tým.

Domluvte si společný online meeting (osobním setkáním se meze taky nekladou) a na něm se nejdříve společně trochu poznejte. Aby spolupráce fungovala, je důležité, aby se lidi trochu znali . Třeba klasickým kolečkem, kdy se každý krátce představí (jméno, čím se zabývá, proč se rozhodl přidat).

Na seznámení ale můžete využít i např. tuto hru (template najdete v Miro):

K domluvě vzájemné spolupráce se nebojte zvolit trochu zábavnější formu a třeba si prostřednictvím Miro společně vyplnit Týmovou přísahu a Team Work Canvas, obojí najdeš pod odkazem níže nebo v Miro.

 

Tip Projdi si pečlivě tuto stránku, kde najdeš spoustu užitečných tipů, jak na strategické zahájení projektu a také jak na Onboarding (kapitoly 2. Governance meeting a Kick-off meeting se věnují týmové spolupráci): https://cesko-digital.atlassian.net/wiki/spaces/CD/pages/101286105/Nastaven+strategie+na+projektu+delivery+vz+jemn+ch+o+ek+v+n.