Vítej v dev týmu Jehlomat

Tato stránka by ti měla sloužit k tomu, aby ses rychle zorientoval/a v projektu a mohl/a rovnou jít pomáhat.

👀 Na čem můžu pracovat?
Na čemkoliv, co tě bude bavit. Koukni na tasky do JIRY a vyber si ten, který tě zaujal, který si myslíš, že bys zvládl/a. Přednostně se dívej na tasky v to-do v aktuálním sprintu, ale vůbec nic se neděje, když si vytáhneš něco z backlogu.

❓Co když tasku nerozumím?
Zeptej se přímo komentářem v tasku v JIŘE a ideálně označ toho, kdo je u tasku uveden jako zadavatel. Odpovíme ti hned jak si toho všimneme. O srozumitelnost tasků se starají Eva Patlochová (hlavní testerka), Juraj Kisztner a Jindřich Oukropec.

🧠 Chci víc chápat, čeho je task součástí
Projdi si Figmu, kde jsou rozpracované funkce a základní navigace menu (máme 3x role: Superadmin, Admin organizace a přihlášený uživatel + každý z nich vidí jiné menu). Specifikaci rolí a uživatelské scénáře najdeš zde. Projekt v kostce zde.

Nejdůležitější funkce Jehlomatu v kostce:

🙂 Co když sem si task vybral/a?
Výborně! Stačí se k němu napsat jako “Přiřazený řešitel” a přesunout ho do “rozpracováno”. Začni na tasku pracovat na GitHubu, máš k ruce tech-leada @Juraj Kisztner.

 

✅ Myslím, že mám hotovo
Skvělé. Jakmile Juraj tvůj task na GitHubu schválí, je třeba ho zamergovat. Pokud to udělá Juraj, tak v JIŘE přesune task z “rozpracováno” na “test” a odebere tě v tasku z role “hlavní řešitel” (místo něj teď nastoupí tester). Můžete se ale domluvit, že ho zamerguješ ty, tak potom prosím nezapomeň přesunout task v JIŘE z “rozpracováno” na “test” a odebrat se jako “hlavního řešitele” (místo něj teď nastoupí tester), aby nám to tam nestálo.

💡 Měj na paměti, že při testování se může něco objevit a bude třeba opravit, dokud není otestováno, jsi pořád vývojářem tasku.

❓Chci se zeptat na cokoliv
V případě jakéhokoli dotazu bude nejlepší, když dotaz napíšeš do #run_jehlomat-dev. To, na co se ptáš ty může zajímat zbytek týmu a tím, že se zeptáš všem pomůžeš. Čím více sdílené komunikace, tím efektivnější budeme : )