1. Cíl Projektu Jehlomat

"Dostat jehly z ulic pryč pomocí optimalizované verze Jehlomatu."


Nově definované cíle (duben 2021) 

Cílem projektu je zjednodušit (nástroje: výzkum + vývoj) a rozšířit (nástroje: marketing - brand identity + vizuál) používání Jehlomatu, který využívají především terénní pracovníci neziskových organizací. 


S - Specifický: Co přesně se má stát?: Hlavním cílem je optimalizovat aplikaci Jehlomat a rozšířit její používání mezi terénními pracovníky.

M - Měřitelný: Jak budeme měřit úspěšnost cíle?: Do testovaní pilotní verze aplikace přizveme polovinu (35) organizací s terénními programy v ČR a změříme feedback z testování. Cílem je dosáhnout pozitivní ohlas, a to aby alespoň 1/3 organizací přislíbila používaní aplikace. Hypotéza je taková, že když se aplikace osvědčí terénním pracovníkům, bude se s ní dobře pracovat i veřejnosti. 

A - Dosažitelný: Jak toho dosáhneme?: Vycházíme ze zkušeností z dosavadní spolupráce s organizacemi a na základě toho jsme si určili realistický počet organizací, které chceme zapojit do testování, a tomu přizpůsobíme strategii k jejich oslovení. 

R - Relevantní & Smysluplný: Proč víme, že náš cíl má smysl? Jehlomat práci terénním pracovníkům usnadní, urychlí a díky datům poslouží i jako predikce výskytu nálezů do budoucna. Toto zohledňujeme při optimalizaci.

T - Časové ohraničení: Kdy očekáváme naplnění cíle? Je v plánu aplikaci dokončit do konca roku 2021. Před launchem aplikace začne testování (cca 10 testovacích dní). Zpracované výsledky očekáváme do poloviny června 2021.

 

V projektu se věnujeme i vláknu veřejnosti, jehož cílem je poskytnout veřejnosti návod jak správně a bezpečně odstranit jehly z veřejných prostranství - jednou z možností je použití aplikace Jehlomat. Veřejnost nebude předmětem testování optimalizované aplikace, jelikož hlavní cílovou skupinou jsou terénní pracovníci. 


Specifikace komunikačních úkolů:

  1. Základní branding Jehlomatu (jak a ke komu mluvíme, tone of voice, barvy, užití loga …)
  2. Textace aplikace, webu (home page) a návodu na používání (článek na Jehlomatu)
  3. Informovat o aplikaci komunitu Česko.Digital - Launch (TZ, článek na blog, příspěvky na sítích a Slacku)
  4. Informovat o aplikaci komunitu odbornou veřejnost (terénní pracovníky) - emailing na spolupracující organizace, speciální online workshop k představení aplikace (v návaznosti na testování)
  5. Informovat o aplikaci komunitu veřejnost - PR, media (TZ, fotky/screenshoty, návod?)
  6. Navrhnout strategii pro Magdalenu, jakými nástroji mohou v budoucnu dostávat aplikaci do dalších organizací


Původní cíle (říjen 2020)

Cílem projektu je zjednodušit (výzkum + vývoj) a rozšířit (CRM + marketing) používání Jehlomatu, který využívají především terénní pracovníci neziskových organizací.

S - co přesně se má stát: Hlavním cílem je zjednodušit a rozšířit používání Jehlomatu 

M - počet lidí, výstupů,...: Aplikaci Jehlomat používá 1. 3. 2021 50 % terénních pracovníků (nyní prý 20 %) (upřesníme v rámci výzkumu a sběru dat, v některých zápisech se objevuje, že aplikaci používá 22 programů ze 70, nevíme ale o kolik lidí přesně se jedná...)

A - dosažitelnost: Jehlomat má velký potenciál, oproti minulým kampaním použijeme jinou strategii (výzkum s uživateli, technickou analýzu a optimalizaci, reálné zapojení uživatelů + PR)

R - relevantnost & smysluplnost: Jehlomat má práci terénních pracovníků usnadnit, urychlit a díky datům posloužit i jako predikce do budoucna. Toto zohledníme při optimalizaci.

T - časově ohraničený: hrubý návrh harmonogramu (říjen=tým & výzkum, listopad=zpracování dat, testování/hledání tech. řešení, prosinec/leden=vývoj, únor=kampaň, březen=evaluace)


Původní zadání od Magdaleny seřazeno podle oborů:

Tvorba značky, vizuálního stylu, propagace mezi terénními programy 

  • Unifikace designu (redesign) a marketingu
  • Realizace části “osvěta” na webu
  • Kampaň pro komunikaci problematiky (s jakým cílem?)

Konzultace a optimalizace stávajícího systému:

  • Konzultace architektury
  • Konzultace/optimalizace mobilní aplikace pro terénní programy

Vývoj appky pro veřejnost

  • Realizace aplikace pro hlášení nálezů pro veřejnost

Big data

  • Vývoj webového nástroje pro datové výstupy

Zjednodušeně si dále přejí - z aplikace snadno generovat datové výstupy pro predikci výskytu injekčních stříkaček, přejí si propagaci aplikace směrem k terénním pracovníkům i veřejnosti.