Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 6 Next »

Návod je určen všem, kteří se chtějí zapojit do moderace webinářů.

📚 Materiály

Veškeré podklady k webinářům najdeš zde na Google Drive, a to zejména:

  1. Registrační formuláře, kde jsou kontakty na účastníky
  2. Prezentace lektorů

Veškeré poznámky k vedení webináře najdeš v poznámkové sekci v konkrétní prezentaci - uprav si text dle své potřeby, stačí aby byl zachován obsah, ale nemusíš nic číst slovo od slova. (smile) 

Webináře se pořádají převážně na Google Meet, případně spíše výjimečně v MS Teams, na který odkaz poskytuje lektor a lektor pak i nahrává (nezapomeň mu to připomenout).

👣 Průvodce - Krok za krokem

  1. Před webinářem:
    1. Na webinář se připoj cca o 15 minut dříve, budeš pouštět dovnitř účastníky, kteří se připojují i dřív než je oficiální začátek.
      1. 💡 Tip: Pro automatické pouštění účastníků do meetingu a ztlumování všech těchto připojovaných účastníků dopručujeme nainstalovat toto rozšíření. *  - Rozhodli jsme se po zkušenosti s napadením Meetu trolly raději neistalovat. 😄
    2. Cca každých 5 minut uvítej nové připojené a popros je o ztlumení mikrofonu, pokud nemluví. Kameru mohou nebo nemusí mít zapnutou dle svých preferencí. Upozorni, že začneme cca ve 20:03 - 20:05 a čekáme na pozdní příchozí (nebo pokud webinář začíná jindy, zkrátka cca 3 - 5 minut po oficiálním začátku).
    3. Je fajn čekající něčím zaměstnat, buď to udělá lektor, případně se můžeš např. zeptat, odkud lidé jsou a ať sdílí do chatu (město nebo typ školy - ZŠ/SŠ) - odpovědi sleduj a komentuj. 
  2. Zahájení webináře:
    1. Začátek je oficiálně ve 20:00/18:00, ale je lepší počkat ještě cca 5 minut na účastníky, kt. se připojují později.
    2. Informuj o nahrávání - vidět by měl být jen hovořící člověk a sdílená prezentace/obrazovka. Pokud by kdokoliv nechtěl být součástí nahrávaného webináře, mohou teď odejít a podívat se pak na záznam.
    3. Spusť nahrávání.
    4. Dle prezentace: Uvítej všechny. Představ sebe, Učíme online a Učíme nanečisto. Upozorni na chat a Sli.do (pokud používáme). Pak předej slovo lektorovi. 
      1. 💡 Tip: Je lepší, když už od začátku sdílí prezentaci/okno lektor a Ty ho jen 2x požádáš o kliknutí - ať pak nemusíte složitě sdílení přepínat.
  3. Průběh webináře: 
    1. V průběhu webináře sleduj chat, zapisuj si dotazy bokem, abys je mohl položit lektorovi - buď v průběhu nebo na konci.
    2. Pomáhej s tecnickým potížemi - někomu nejde zvuk, neslyší lektora, něco nevidí.
    3. Sdílej odkazy na to, co lektor ukazuje, do chatu.
    4. Zapisuj si zajímavé podněty, které sdílí účastníci - tipy na další zdroje, jejich zkušenosti, apod.
    5. To, co stojí za zmínku, určitě přečti nahlas do nahrávky, pokud se jedná o dotaz, kt. za zmínku nestojí, jen na něj reaguj v chatu.
  4. Závěr:
    1. Je věnován dotazům z průběhu, novým dotazům a diskuzi. 
    2. Dotazy mohou účastníci podávat v chatu nebo na Sli.do (nezapomeň ho zkontrolovat).
    3. Dle prezentace: Po skončení dotazů poděkuj, upozorni na e-mail, který přijde v nálsedujícím dni (obsahuje záznam, odkazy/prezentaci, dotazník na zpětnou vazbu). Pozvi na další webinář, nasdílej odkaz na něj do chatu.
    4. Zůstaň na Google Meet/MS Teams až do konce, až se odpojí všichni nebo naprostá většina. Nezapomeň pak také ukončit nahrávání, pokud nahráváš.
  5. Co dělat, když nastane "krize"
    1. Ani našim webinářům se nevyhýbají menší či větší zádrhely a komplikace. Není třeba panikařit, vždycky jsme všechny z nich zvládli a zvládneme i ty, co přijdou. (smile) 
    2. Pokud lektorovi vypadne připojení: Toto se občas stane a stačí, pokud v mezičase vyzveš účastníky k pokládání dotazů (chatem nebo přes Sli.do) nebo (pokud výpadek trvá déle) pozvete na další webináře, připomenete, že bude zasílán záznam, že starší webináře jsou ke shlédnutí na webu ve videotéce, apod. 
    3. Pokud lektorovi vypadává zvuk: Upozorni ho v chatu, případně ve vhodné chvíli i slovně. Doporuč mu odpojení a znovupřipojení ke Google Meetu, případně změnu vstupu i výstupu pro zvuk (v Google Meet je ideální, pokud vstup i výstup je buď oboje z počítače nebo ze sluchátek, ne jedno z PC a jedno ze sluchátek).

*Další rozšíření najdeš zde, děkujeme Danovi Thaiszovi za jejich sepsání a vyzkoušení. 


Díky moc za Tvou pomoc, v případě dotaů se ozvi Lucie Zajíčková na Slacku. 🙏


  • No labels