Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

...

Table of Contents
minLevel1
maxLevel7

...

  1. Každý člen týmu, který je v projektu v konkrétní roli se může podívat, co se od něj a jeho role očekává. Sám si zhodnotit, jak na tom aktuálně je, a dát si vlastní cíle, v jakých dovednostech by se rád zlepšoval. Výborně se k tomu hodí Sebehodnotící dotazník v Portálu dobrovolníka.

  2. Rectuiter/ka může využít dovednosti pro danou roli k tomu, aby lépe zhodnotil/a, jak se dobrovolník hodí do týmu konkrétního projektu. O tom si více povíme za chvilku.

  3. Product Owner, Scrum Master, Tech lead nebo člověk v jiné vedoucí roli může dovednostní matrix využít pro rozvoj a motivaci jednotlivých členů týmu, pro předávání zpětné vazby, i pro hodnocení rizik v projektu. Více zase za chvilku.

🤩 Sebehodnotící dotazník

IN PROGRESS

Na Portálu dobrovolníka je umístěn Sebehodnotící dotazník dobrovolníka, kde se může každý sám ohodnotit v jednotlivých dovednostech. Jde o subjektivní pohled každého z nás, který vychází z toho, jak dobře se známe a jak vidíme úroveň svých dovedností.

...

  • má dobrovolník dovednosti na té úrovni, kterou potřebujete

Pokud ano, super (smile)

(lightbulb) Pokud zatím ne, máš následující možnosti:

...

Aktivní práce s dovednostním matrixem také může pomáhat předcházet některým problémům 🚑 , do kterých se tým může dostat.

Např. při výběru členů týmu zjistíš, že Vám chybí nějaká dovednost. Rozhodnete se, že si poradíte i bez ní, ale vymyslíte, jak nedopustit, aby její absence uškodila projektu nebo jeho výsledku. Nebo budeš myslet na to, že nějakou dovednost budete muset doplnit později (třeba Vám chybí člověk na marketing, projekt rozjedete bez něj, ale myslíš na to, kdy a koho budeš potřebovat do týmu doplnit, až na to přijde správný čas).

👨‍🔧 Společně s týmem také můžete průběžně hodnotit, jaké dovednosti v týmu máte, jak se Vám je daří kombinovat, jak se v nich doplňujete, a jak se rozvíjí jejich úroveň díky Vaší společné práci. Je to skvělé téma 🥳 pro retrospektivu, hledání slepých míst 😵 v projektu nebo spolupráci, ocenění jednotlivých členů týmu i povzbuzení týmu jako celku do další práce 👏 .

Nehledejte v tom nic složitého, vlastně si jen povídáte o tom, jak se Vám daří komunikace, týmová spolupráce, jak jsou členové týmu proaktivní, jak Vám to jde v projektu odborně, jestli Vám někdo nechybí, a jak můžete společně dovednosti rozvíjet, aby Vám v projektu bylo dobře a dosáhli jste společně skvělého produktu.