Tato stránka by ti měla sloužit k tomu, aby ses rychle zorientoval/a v projektu a mohl/a rovnou jít pomáhat.
👀 Na čem můžu pracovat?
Na čemkoliv, co tě bude bavit. Koukni na tasky do JIRY a vyber si ten, který tě zaujal, který si myslíš, že bys zvládl/a. Přednostně se dívej na tasky v to-do v aktuálním sprintu, ale vůbec nic se neděje, když si vytáhneš něco z backlogu.
❓Co když tasku nerozumím?
Zeptej se přímo komentářem v tasku v JIŘE a ideálně označ toho, kdo je u tasku uveden jako zadavatel. Odpovíme ti hned jak si toho všimneme. O srozumitelnost tasků se starají Eva Patlochová (hlavní testerka), Juraj Kisztner a Jindřich Oukropec.
🧠 Chci víc chápat, čeho je task součástí
Projdi si Figmu, kde jsou rozpracované funkce a základní navigace menu (máme 3x role: Superadmin, Admin organizace a přihlášený uživatel + každý z nich vidí jiné menu). Specifikaci rolí a uživatelské scénáře najdeš zde. Projekt v kostce zde.
Nejdůležitější funkce Jehlomatu v kostce:
Superadmin schvaluje nové organizace, vidí všechny nálezy, sleduje data za celou ČR, která si umí filtrovat a exportovat
Admin organizace přidává nové členy, vytváří týmy, sleduje data své organizace, která si umí filtrovat a exportovat
Kdokoliv z ulice může zadat jehlu na http://jehlomat.cz aledovat její stav díky trasovacímu kódu, zaregistrovaní uživatelé (admin organizace a uživatelé v jeho týmech) tyto nálezy sbírají nebo si je rezervují k pozdějšímu sběru
🙂 Co když sem si task vybral/a?
Výborně! Stačí se k němu napsat jako “Přiřazený řešitel” a přesunout ho do “rozpracováno”. Začni na tasku pracovat na GitHubu, máš k ruce tech-leada Juraj Kisztner.
✅ Myslím, že mám hotovo
Skvělé. Jakmile Juraj tvůj task na GitHubu schválí, je třeba ho zamergovat. Pokud to udělá Juraj, tak v JIŘE přesune task z “rozpracováno” na “test” a odebere tě v tasku z role “hlavní řešitel” (místo něj teď nastoupí tester). Můžete se ale domluvit, že ho zamerguješ ty, tak potom prosím nezapomeň přesunout task v JIŘE z “rozpracováno” na “test” a odebrat se jako “hlavního řešitele” (místo něj teď nastoupí tester), aby nám to tam nestálo.
💡 Měj na paměti, že při testování se může něco objevit a bude třeba opravit, dokud není otestováno, jsi pořád vývojářem tasku.
Vyvíjíme aplikaci, která má šanci zbavit ČR injekčních stříkaček a ušetřit stovky hodin práce terénních pracovníků. Jsme na konci s vývojem a potřebujeme pomoci s opravením chyb z testování. Přidáš se?
Aktuálně hledáme posilu v FE vývojář/ka se zkušeností v Reactu. Dle našeho dovednostního metrixu je role vhodná pro lidi s kompetencí Frontend / Webový vývoj
Předpokládáme, že práce na projektu ti zabere cca 2 týdny, pár hodin týdně dle tvých kapacit. Používáme nástroje JIRA, GitHub, Figma a komunikujeme na Slacku.
Projekt vedeme v agilně v 19-denních sprintech, které zahrnují i dva víkendy. Na konci každého sprintu se potkáváme online k sprint-review, kde si práci vyhodnocujeme a dáváme zpětnou vazbu - tá nás posouvá vpřed.
Nejsi na to sám/sama. K ruce máš jak zkušenou Scrum Masterku Markèta Ryklovà a Tech-LeadaJuraj Kisztner. Otevřená komunikace je pro nás základ, a proto jsme ti všichni k dispozici v našem kanále na Slacku pro jakékoliv dotazy.
V případě zájmu nebo dotazů kontaktuj rovnou Scrum Masterce Markétě Ryklové (na Slacku) nebo koordinátorce projektu Lucii na loopolakova@gmail.com.
Těšíme se na Tebe!