Komunikace klíčového milníku Začni učit! - Spuštění nového webu

Každý text obvykle představuje několik člověkodní práce. Abychom tuhle energii dobře využili a splnili co nejlépe účel textu, věnujte prosím dostatečnou pozornost jeho zadání.

Stručné představení

Díky webu Začni učit! provázíme zájemce o učitelství vším, co potřebují znát, aby se mohli stát pedagogy. 

Aktuální situace / kde jsme

Texty mají vzniknout pro launch nového webu Začni učt! – a případně i spuštění expertního systému na tomto webu. 

Co chceme vytvořit

Sérii textů, které představí veřejnosti i komunitě č.d. spuštění nového webu Začni učit! – a případně i expertního systému (viz níže). 

Jde o tyto věci: 

 1. Tisková zpráva – napíše Ondřej Sliš, pošle na check PR týmu. 
 2.  Článek na blog č.d.

  V tomto textu by mělo zaznít, že s pomocí designérů a vývojářů č.d. dostal web Začni učit zbrusu novou informační architekturu & celkově podobu. 

  Souběžně s tím jsme pracovali na expertním systému: jde o jakéhosi interaktivního průvodce pro lidi, kteří by chtěli začít učit, ale nemají vystudovanou pedag. fakultu. Pro ně je systém určen: zadají, co mají vystudováno a co by chtěli učit. Systém jim na základě toho doporučí, jakou kvalifikaci (kde, na jaké škole) si mají doplnit. 

  Důležité: expertní systém se do launche (17. 8.) nejspíš nestihne. Je proto nezbytné v článku zmínit, že se na něm pilně pracuje, ale spustí se o něco později. 

  Na začátku spolupráce č.d. a Výluky vznikl článek, který popisuje, čemu se věnovat. Bylo by fajn věci z něj neopakovat (inkubátor, covid).

  Naopak se lze více soustředit na to, že nový web začni učit! pomáhá našim dvěma hlavním cílovkám: nejen začínajícím učitelům, ale i lidem z praxe, kteří by chtěli učit. (více info viz odkazy níže.)

  K článku přináleží i příspěvky na sociální sítě č.d. 

  Článek nemusí být příliš dlouhý. 

  Důležitým zdrojem je tiskovka, minulý článek na blogu č.d., brand manuál Začni učit. Dalším užitečným o aktivitách Začni učit – a o tom, co bude nový web zač, je tato krátká grantová žádost.

– Newsletter č.d. 

– Rozhovor na blog č.d. (Nemusíme oproti původnímu rozhovoru klást důraz na vznik Výluky a tom, jak jsme se "potkali" s č.d. Spíše jak se posouvalo očekávání od projektu z obou stran. Jaké zádrhely a jejich řešení se na téhle cestě objevily... Myslím, že by bylo dobré mluvit s Janou Fryzelkovou a Jánem Dugovičem (smile)). K rozhovoru opět přináleží i krátké příspěvky na sociální sítě č.d. 

– Zpráva do channelu #general a #run-zacni_ucit na Slacku

Cílová skupina / ke komu mluvíme

 1. Komunita Česko.Digital
 2. Novináři a média
 3. Lidé, kteří chtějí začít učit
 4. Odborná komunita, kterou zajímá vzdělávání

Cíl komunikace / čeho chceme dosáhnout

V konečném důsledku chceme informovat lidi, kteří buď chtějí učit, nebo se zajímají o vzdělávání, aby věděli o Začni učit! jako o platformě, která člověka provede celou cestou k učitelství. 

Co je potřeba udělat

Napsat článek, který vychází z TZ a zároveň nekopíruje informace z prvního kola launche (který oznamoval spolupráci č.d a ZU!). Totéž se týká rozhovoru, newsletterů nebo příspěvků na sociální sítě. (Ondřej Sliš pročte právě články z prvního launche a upřesní, jaké vyznění by mohly mít článek, rozhovor ad.)

Copy tým pod vedením Terézia Palaščáková se pouští do psaní těchto textů. 


Co je potřeba dodržet a na co si naopak dát pozor


Jak hovoříme / tonalita

Neformálně, odborně, přátelsky

Média / co a kde to zveřejníme


Užitečné odkazy