Projektová stránka

Zde najdeš Jak na založení projektu



Základní info o projektu

Aktuální fáze

Příprava | Realizace | Podpora

Datum zahájení přípravy

4. března 2022
https://cesko-digital.slack.com/archives/C035BTQETEC/p1646368733269389

Datum plánovaného ukončení projektu

 

Status projektu

ON TRACK

Popis projektu

To close the digital skills gap we have to accelerate the adoption of digital
technologies. This project aims to combine traditional learning activities with a hands-on digital experience (peer-to-peer assistance), providing first hand
experience and showing the direct impact and value of technology to end
Beneficiaries.


(pozn. aby nedošlo ke ztrátě významu, uvádím původní znění)



🎯Hlavní aktivity a milníky projektu

Activity 1: Set up a PILOT project leveraging Grantee’s network of non-profit organisations to identify needs and resources

Outcome 1: Identified basic digital skill gaps, needs & approach

Deadline: July 2023

 

Activity 2: Design and development of materials, and build Selfcare platform & Digital Assistance network of NGOs aimed to fill the evaluated gaps.

Outcome 2: Creation of localized and relevant materials and content addressing identified digital skills gap
Outcome 3: Estimated 10 000 Beneficiaries requested peer-to-peer assistance from digital buddies, via online chat, self-service guides, FAQs, addressing daily requests.

Deadline: Jan 2025

 

Activity 3: Grow our base of expert-volunteers to help NGOs through a new volunteering program covering open meetups and workshops, learning
and mentoring programs

Outcome 4: To grow both our base of long-term active volunteers (to 10%) and volunteer base active in the peak periods from 10% to 20%.

Deadline: Jan 2025

 

Activity 4: Support the NGO EcoSystem in CZ through expert-volunteers

Outcome 5: Provide NGOs in CZ with digital support via volunteers for 100 non profit projects a year

Deadline: Jan 2025

Výstup(y)

Nová platforma na podporu využívání digitálních technologií u seniorů, dětí a minorit.

Objective and key results (=OKR)

 

Termíny pravidelných schůzek

Každé druhé pondělí.
Příští celotýmová schůzka: 29.05.2023



👨‍👨‍👧‍👦 Projektový tým

 

O projektu

 

Mова [mova] znamená ukrajinsky jazyk.
Webová i mobilní aplikace vám pomůže s překladem základních slovíček a frází z češtiny do ukrajinštiny a opačně. Neustále ji rozšiřujeme o nové okruhy témat a frází.
Nyní je aplikace rozdělena do tří sekcí: Slovníček, Pro děti a Abeceda. Najdete také fonetický přepis i zvukové nahrávky, které vám pomohou se správnou výslovností i osvojením si ukrajinské cyrilice či české abecedy.

Movapp vznikl se záměrem usnadnit komunikaci Ukrajincům, kteří kvůli válce na Ukrajině museli opustit své domovy a přišli do Česka. Mnoho z nich se v této tragické životní situaci potýkalo navíc s jazykovou bariérou. Nápad vytvořit s pomocí expertních dobrovolníků nástroj, který Ukrajincům usnadní pobyt v naší zemi, vzešel od Martina Hassmana. První webová verze Movappu se základní sadou slov a frází vznikla už za 3 dny od prvotního nápadu. Po dalších třech měsících se expertním dobrovolníkům pod záštitou Česko.Digital podařilo vytvořit také mobilní verzi pro iOS a Android, která je dostupná také offline.

V současné době pracujeme na vylepšení sekce procvičování jazyka a zároveň přemýšlíme, jak Movapp rozšířit také o další jazyky a vytvořit z něj plnohodnotný nástroj pro učení cizích jazyků. 

 

A co říkají dobrovolníci, kteří se už zapojili?

Lenka Kolisnyk - marketing:
„Dobrovolnická práce mi dává smysl a posouvá mě kupředu. Původně jsem v rámci projektu Movapp zastávala pozici překladatelky, ale postupně se ze mě stává odbornice na marketing. Celý tým mi poskytuje obrovskou podporu, prostor i pomoc při realizaci vlastních nápadů. Díky spolupráci na projektu získávám také nespočet nových zkušeností. A nakonec velkým bonusem je rovněž přátelská atmosféra, která neuvěřitelně nabíjí. Zároveň mě těší, že jsem mezi tak velkým počtem lidí, kteří chtějí pomáhat druhým. Tohle vše vnímám nejen v rámci projektu Movapp, ale v celé komunitě Česko.Digital, dále pak v celé České republice.“

Oleg Antonyak – vývojář v projektu Movapp:
„Jsem rád, že se můžu podílet na projektu, který dává smysl a doopravdy mění svět skrze jedničky a nuly. Movapp je můj první dobrovolnický projekt a rozhodně nebude poslední. Zároveň bych chtěl poděkovat Česko.Digital za tak skvělou komunitu, která pomáhá spoustu lidem.“





Aktuální stav projektu

 

Roadmapa: Hlavní milníky projektu

 

https://cesko-digital.atlassian.net/jira/software/projects/CDDZDDVC/boards/70/roadmap

Tady další tipy vizualizace milníků, kdy se sem vloží obrázek (nejde interaktivní):

 





Důležité odkazy

 





📝 Zápisy z posledních schůzek

Nedávno aktualizované

Nejaktivnější členové týmu