Merch v komunitě

💡 zde najdeš informace o reklamních předmětech Česko.Digital.

 

Obsah

 

Co je to merch?

Merch, od slova merchandising, je reklamní předmět, který nosí skalní fanoušci značek, sportovních týmů, firem i neziskovek, aby tak hrdě šířili myšlenky, se kterými souzní.

 • 💰 Merch se prodává a může si ho pořídit kdokoliv. Merch.Digital pořídíš zde, Batoh.Digital objednáš přes formulář.

Koncept: Vyzdob si své pracovní místo.digital

Většina lidí v komunitě pracuje alespoň částečně na home office nebo v kanceláři. S produkty Česko.Digital si můžeš polepit počítač, zapisovat a skicovat ty nejlepší nápady, jak měnit Česko k lepšímu, obléct se ve stylu Česko.Digital nebo cestovat klidně na druhý konec světa s batohem od českých designérů.

Merch.Digital

Udělat radost sobě i svým blízkým můžeš produktem od Česko.Digital zde. Na shop.czechdesign.cz/ceskodigital si můžeš pořídit například tašku z odpadního materiálu, papírový blok z chráněné dílny, tričko a mikinu z organické bavlny nebo kovový odznáček s logem Česko.Digital.

👉 Exkluzivně na Czechdesign shopu je k dostání veganská mikina s certifikáty faire wear a earth positive.

👉 Pokud chceš komunitu opravdu podpořit, pořiď si Batoh.Digital od české značky BRAASI a pošli komunitě 1000 Kč přímo na rozvoj Česko.Digital. Batoh je vyrobený v Praze a základ tvoří legendární model HENRY.

Jak si Batoh.Digital pořídit?

Batoh posíláme přes Zásilkovnu a platí se na dobírku. Stačí vyplnit tento dotazník, kde se ptáme na místo vyzvednutí a fakturační údaje. Když půjde vše jako po másle, batoh můžeš mít do týdne.

 

Merch v komunitě

Merch je také způsob jak jednoduše poděkovat za zapojení a pomoc v komunitě bez ohledu na kompetence a projekty. Cílem není nikoho hodnotit, nezdá se nám fér rozdělovat merch podle toho, zda je někdo junior, senior nebo zda dělá vývoj nebo výzkum.

 • Co❓Máme dva základní balíčky, které dáváme na konci krátkodobé a dlouhodobé pomoci v komunitě v podobě promo kódů (objednáš si to na e-shopu, dopravu neplatíš).

  • krátkodobé zapojení (promo kód na 500 Kč + doprava) je například napsání článku, odbavení pár ticketů na GitHubu, natočení videa, moderace workshopu, konzultace…

  • dlouhodobé zapojení (promo kód na 1000 Kč + doprava) je několik měsíců (typicky 3 až 6) na specifické roli (např. Teach-lead, Scrum Master, Marketingový koordinátor, vývojář, designér, …)

  • zda se jedná o krátkodobou nebo dlouhodobou výpomoc je uvedeno v inzerátu na webu

 • Kdo❓na obdarování týmu balíčky by měli myslet: Scrum Master*ka, Product Owner*ka nebo člen kmenového týmu, který se na projektu také podílí. Pokud máš pocit, že je čas na merch, ozvi se jim!

 • Kdy❓merch se dává buď fyzicky na akci týmu nebo se rozdávají speciální promo kódy k pořízení merche na e-shopu a to často u příležitosti dosažení významného milníku projektu, jeho ukončení či předání

 • Někteří dobrovolníci se zapojují krátkodobě a dlouhodobě opakovaně (to jsou ty největší srdcaři). Proto jim kmenový tým dává dodatečný swag jako poděkování za loajálnost v komunitě.

Řekni si o merch!

Máš pocit, že si zasloužíš swag a zapomněli jsme na tebe? 😱 Napiš si o něj!

FAQ Merch

Pomohl*a jsem neziskovce přes Tržiště, dostanu merch?

 • Ne. Tuto spolupráci komunita nezastřešuje, na odměně formou merche se dohodni s organizací, se kterou spolupráce probíhala.

Chci se zapojit jako UX designérka do Nezisk.Digital/Digitální inkluze, bude to pár hodin týdně na 3 měsíce. Co a kdy dostanu?

 • Jedná se o krátkodobé zapojení v rámci čehoš bys měl*a dostat promo kód na malý balíček, tedy 500 Kč + doprava na nákup merche online.

Šest měsíců jsem dělal*a Scrum Mastera*Masterku na projektu, co a kdy dostanu?

 • Jedná se o dlouhodobé zapojení v rámci čehoš bys měl adostat promo kód na malý balíček, tedy 1000 Kč + doprava na nákup merche online.

Jednorázově jsem pomohl*a s korekturou textů. Co dostanu?

 • Řekni si o nálepku, odznáček nebo tužku na kterémkoliv eventu Česko.Digital nebo těm, co projekt (na kterém jsi participoval*a) vedou (Scrum Master*ka, Product Owner*ka nebo kdokoliv z kmenového týmu). Případně formulářem.

Zachránil*a jsem komunitu a když vypadl fotograf, šel*šla jsem na poslední chvíli nafotit Hackday, co dostanu?

 • Jedná se o velké jednorázové zapojení, za které ti ten z kmenového týmu, kdo tě onboardoval obdaruje promo kódem za jednorázové zapojení.

Napsal*a jsem článek na blog, co dostanu?

 • Jedná se o jednorázové zapojení, řekni si o nálepku nebo tužku na kterémkoliv eventu pořádaným Česko.Digital nebo formulářem.

Nějaký jiný dotaz? Poptej se na Slacku v kanále #ceskodigital-brand.