Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

Každý text obvykle představuje několik člověkodní práce. Abychom tuhle energii dobře využili a splnili co nejlépe účel textu, věnujte prosím dostatečnou pozornost jeho zadání.

Stručné představení

Hlavním cílem projektu je rychlá evidence a bezpečná likvidace injekčního odpadu odhozeného na veřejných prostranstvích pomocí rozšíření webové aplikace Jehlomat mezi terénni terénní programy. Tuto aplikaci vyvíjime vyvíjíme pro naši hlavní cílovou skupinu, kterou jsou terénni pracovníci, ale k úžitku  užitku bude i strážníkům městské policie a veřejnosti. Aplikace si dáva za cíl usnadnit práci terénním pracovníkům přímo v teréneterénu, hned v několika krocích. 1. Nález zadají do aplikace jednoduše na pár kliků a to díky lokalizaci nálezu pomocí mapy. 2. Zadaný nález v aplikaci poputuje přímo do jejich evidenčního systému Boris, čím čímž si uleví i z pohledu administrativy. 3. A díky aktivnímu hlášení nálezů od veřejnosti, budou moci kumulovat bohatší data o výskytu skupín skupin drogově závislích a začít situace situaci v daných lokalitách řešit.

Sekundárním cílem je šířit osvětu mezi širokou veřejností o tom, co práce terénních pracovníků obnáší a vyvracet
míty mýty o jejich "podpoře" a "prohlubování" drogové problematiky. Veřejnost bude moci nálezy také nahlásit, no tim odvážnéjším poskytne nahlašovat, a ti odvážnéjší dostanou návod jak injekční materiál lze bezpečně odstránit i odstrání bez zásahu terénního programu.

Zadavatelem projektu je společnost Magdalena o.p.s., za kterou stojí bratři Jíří a Tomáš Zatřepálkovi a Tomáš Žák. V roku 2014 vznikla prvá verze webové aplikace Jehlomat
a v únoru 2020 byla spuštěna mobilní aplikace pro operační systém iOS a Android. V srpnu roku 2020 se Jehlomat zařadil mezi projekty Česko.digital aby se stal Digital s cílem vylepšit aplikaci tak, aby byla jednodušší, užívatelsky přívětivejsí a hlavně masově používaný používaná v řadáach řadách terénních programú v Česku.


Aplikace byla a vždy bude zdarma, uživatelé se v

...

budou moci zaregistrovat

...

, ale poskytne i možnost hlásit nálezy anonymně.

Aktuální situace / kde jsme

Právě finišujeme s vývojem se přesouváme do vývoje webové aplikace, koncem v průběhu července by měla být hotova, propojena hotová a propojená se systémem Boris a měla by začít pomáhat zejména terénním pracovníkům. Webovou aplikaci si budou moci stáhnout i stážníci městské polici či jakýkoli občan a tím upozorní místí terénní středisko, které se postará o co nejrychlejší odstranění stříkačky. Může jí člověk nebo strážník odstranit sám? Bude např. v aplikaci návod, jakpostupovat, aby injekční stříkačku bezpečně odstranil jakýkoli člověk? přes otevřené API. Alfa verze bude k dispozici ihned terénním pracovníkům, který s námi projdou testováním. Aplikaci následně budou moci používat i strážníci městské policie a všichni občané na území České republiky. Jak je zmíněno výše, nalezené injekční stříkačky mohou občané i městská policie odstranit samy, a to až v následujícim kroku po provedení samotné evidence nálezu do mapy. Aplikace pak poskytne detailní návod jak v likvidaci postupovat, aby vše proběhlo v souladu s nařízením o nakladání s nebezpečním odpadem.

Co chceme vytvořit

Chceme vytvořit TZ, která bude informovat novináře o naší spolupráci se společností Magdalena o.p.s, ale zejména o vývoji webové aplikace, která bude sloužit nejen terénním pracovníkům, ale i veřejnosti pro bezpečnou a rychlou likvidaci injekčních stříkaček z veřejného prostranství

Cílová skupina / ke komu mluvíme

...