timing (platí tato dohoda? dejme si to Trella) - proběhne novinářský event, kde by NFNZ chtěl představit (alespoň částěčné) výsledky našeho projektu. Plán workshopů je zde.
scope - výsledek, viz HP projektu, výsledkem by mělo být řešení, které poskytneme zdarma redakcím, které ho mohou samy používat
výstupy (co má být hmatatelným výsledkem jednotlivých kroků?) - prototyp jako výstup ideačního workshopu vs. prototyp jako výstup projektu, ten budeme dále nazývat MVP
předpoklady
rizika/omezení - ondrej.pialek vidí riziko v tom, že se nestihne rychle sehnat vývojáře, členy týmu, aby se vývoj stihl včas. Reálně se dle zkušeností Jakub Bares dá očekávat 5 až 10 hodin týdně práce.
Po skončení inovačních workshopů už nebude k dispozici celá workshopová skupina, ale je možné je ad hoc sezvat a zeptat se jich, na co potřebujeme.
Po celu dobu budou k dispozici Josef Slerka a Jiří Kučera , kteří budou zodpovídat dotazy, které vzniknou při vývoji. Bylo by fajn mít někoho, kdo zastane roli "product ownera", kterému se bude prezentovat průběžný výsledek vývoje, např. výstup sprintu.
Existuje riziko, že výsledky testování nám pozmění zadání. Otevřená otázka je, kdo bude testovat jako první skupina (např. novináři ze spřátelených redakcí?) a jak to bude celé probíhat?
Všechny skupiny se mohou sladit a využívat např. jeden zdrov zpráv, např. ČTK
Odkud se vezme realizační tým? Vypíše se poptávka po rolích, které tech-lead potřebuje a pak se hirují lidi z komunity Č.D. - máme databázi, můžeme se spojit s dalšími koordinátory apod.
Nebojte se ptát komunity, i když jste si skoro jistí - na Slacku je kanál tech-leads, kde je spousta zkušených lidí.
Jakub Bares má v projektu Začni učit nadšené dobrovolníky, kteří mají kamarády, kteří by s námi rádi spolupracovali na dobrovolnickém projektu, můžeme je zkusit zapojit do IZS.
10 min
Harmonogram
Preferovaný postup práce tech-leada na projektu:
technická analýza projektu a výběr technologie (jak to budeme dělat?)ÚNOR 21
definice nápadu jako MVP (kde je konec práce na vývoji?) ÚNOR 21
jaké části vývoje je třeba realizovat, abychom se dostali k MVP (část vývoje rozpadena do issues s časovou náročností = vzniká harmonogram vývoje) BŘEZEN 21
už víme, co a s jakou časovou náročností je třeba vytvořit = hledáme expertní dobrovolníky a sestavujeme tým BŘEZEN 21
s definovaným MVP, harmonogramem a sestaveným týmem zahajujeme vývoj DUBEN 21
doděláváme poslední úkoly, případně testujeme a představujeme prototyp na Novinářském dni NFNZ
10 min
Výstupy/aktivity
MVP definice/specifikace (tj. popis požadavků/funkčnosti prototypu)
feasibility study (tj. zda a jak je to technicky řešitelné)
technický design (tj. zadání pro programátory)
plán vývoje
Next steps
Každý tech-lead si v Trello připraví postup prací s přibližnými deadliny. Můžete využít Slack dle libosti. Příští týden na této schůzce si to projdeme.
Každý tech-lead si promyslí, jakým způsobem bude jeho tým programovat: agilní vs. klasický vývoj