Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 2 Next »

1) Proč potřebuje dobrovolnická komunita financování?

Přesto, že jsme dobrovolnická komunita, zakládáme si na profesionalitě, efektivitě a dopadu. Abychom mohli komunitu využít na plno, je třeba řídit a rozvíjet, což zajišťuje kmenový tým specialistů.

Náš model fungování velmi připomíná startupový projekt a to hned z několika důvodů. Přinášíme nové typy řešení a služeb. Investice do rozvoje komunity podporuje vývoj nových typů řešení, příležitostí pro spolupráci v nejrůznějších oborech. Tím tak dlouhodobě pozitivně ovlivňujeme využití technologií tam, kde mají potenciál řešit společenské problémy, z čehož benefitujeme celá společnost.

„Chceme být klíčovým partnerem Česko.Digital a díky naší podpoře jim umožnit vytvořit infrastrukturu a zázemí, aby měli stabilitu, mohli plánovat a nebyli pod takovým tlakem. Vnímáme, že proces digitalizace a implementace technologií je běh na delší trať a není možné se do projektů pouštět s krátkodobou vizí či financováním,“ říká Jana Sedláčková z Nadace PPF v článku na CzechCrunch.

2) Jak získáváme finance a proč cílíme hlavně na technologické firmy?

Kde zdroje hledáme?

Podporujeme a motivujeme soukromou sféru, aby investovala do expertního dobrovolnictví v oblasti technologií, což vede k podpoře všech dalších organizací pomáhajících společnosti i státu.

Ctíme strategii několika na sobě nezávislých partnerů, jejichž dlouhodobá podpora v řádech milionů korun zajišťuje naši nezávislost a zdravé fungování.

Kde zdroje nehledáme?

V Česko.Digital nechceme čerpat finance na úkor jiných neziskových organizací. Neúčastníme se standardních grantových výzev, nečerpáme žádné finance od státu. Finanční podporu získáváme zejména ze soukromého sektoru a od našich dárců. Dary přijímáme na transparentním účtu nebo na https://www.darujme.cz/projekt/1203553 .

„(…) snažíme se vytvořit nový prostor pro další neziskové organizace - které stejně jako my - stojí v partnerství o důvěru a dlouhodobou podporu. Protože systémová změna, které chceme dosáhnout, je často během na několik let. A inovace, to je často rizikový kapitál. Já osobně zároveň usiluju o to, aby se dlouhodobě přiblížily světy financování startupů a neziskových projektů (profit vs. impact). (…) pokud se dobře propojí, mohou právě budovat: firmy budoucnosti, které se dívají na profit i dopad, a kde se nám bude dobře všem pracovat,“ uvedla CEO Česko.Digital Eva Pavlíková na svém LinkedIn.

3) Na co konkrétně využíváme získané prostředky?

Na lidi. Přes 90 % rozpočtu Česko.Digital tvoří náklady na kmenový tým, který má potřebné kompetence a dovednosti, udává směr organizace a pomá komunitě dosahovat stanovených cílů.

Pomáháme zajišťovat strategické a projektové řízení, péči o komunitu, budování networku napříč organizacemi z neziskové a státní správy, UX a design služeb, vč. komunikační podpory, strategie značky a PR a finančně administrativní úkony.

Prohlédněte si náš Kmenový tým Česko.Digital. Politiku financování komunity popisuje podrobněji stránka Provoz & Finance.

4) Proč hledáme další finance a jak je plánujeme využít?

Dosavadní úspěchy komunity nás přesvědčily o její smysluplnosti. Proto chceme zajistit její další růst a pomoci expertnímu dobrovolnictví získat nezastupitelné místo v rozvojových programech komerčních firem.

In my experience, volunteering can have a lasting postive impact on volunteers, organizations and communities. The Experience often opens people`s eyes to the challenges faced by those around them, leading to more compassion and engagement overall,” - říká Erin Gallegos, Head of partnerships and program delivery z Avast Foundation na Twitteru.

Abychom umožnili co nejflexibilnější a nejpružnější organizaci, hledáme další možné cesty a modely, jak zjednodušovat procesy v komunitě formou škálování. Finance chceme investovat zpátky do komunity, do péče o členy a o jejich rozvoj.

  • No labels