TZ k 2. narozeninám č.d

Tisková zpráva u příležitosti 2. narozenin Česko.Digital 

Stručné představení

Tisková zpráva, která by představila č.d nejen z pohledu bilancovní, co se povedlo + představí plány do budoucna. Ukáže vliv č.d. v kontextu České republiky a digitalizace, ale také jako jednu z největších dobrovolnických organizací v Evropě

Aktuální situace / kde jsme

V této chvíli je za Česko.Digital 5 projektů zcela hotových, na rok 2021 je jich naplánováno 8 + 2 v inkubaci. Zároveň č.d již ovlivinilo více jak 4 mil. obyvatel v ČR (dopad projektů č.d). Zároveň je v této chvíli do komunity dobrovolníků zapojeno více jak 4000 dobrovolníků, a to řadí č.d. k největší civic-tech dobrovolnické organizaci v Evropě. TZ připravujeme k 2. výročí č.d, oficiální oslavy budou probíhat ve 2. a 3. týdnu v červenci. TZ by měla vyjít 12.7.2021. 

Co chceme vytvořit

Měla by vzniknout klasická tisková zpráva pro novináře, který bude mapovat 2 roky v č.d, ale zároveň ukáže dopad projektů. Představí č.d. nejenom jako dodavatele projektů, ale také významného hráče na poli digitalizace státu, Eva Pavlíková se velmi často účastní debat na toto téma, je vyhledávánaným hostem na různých konferencích na toté téma. Zároveň je nutné vyzdvihnout to, že jde o jednu z největších civic tech dobrovolnickou organizaci v Evropě. Lze použít citace dobrovolníků, atd. 

Na základě TZ by pak měl vzniknout o článek na blog, doplněn ideálně o grafické zpracování mapy projektů v č.d. 

Cílová skupina / ke komu mluvíme

  1. Novináři a média
  2. Komunita Česko.Digital
  3. Odborná veřejnost v dané oblasti

Cíl komunikace / čeho chceme dosáhnout

Představit Česko.Digital nejenom jako organizaci, která podporuje stát a neziskové organizace a dodává projekty. Ale upozornit na přidanou hodnotu v podobě silného hlasu č.d. v mediálíní diskuzi na téma digitalizace státu + průkopníka ve tvorbě zcela nové organizace postavené na expertním dobrovolnictvím. 

Co je potřeba udělat

Projít tento materiál, který by měl být neucelenějším zdrojem informací o Česko.Digital, i když je primárně věnován projektu Učíme Online, ale je tam zároveň i nejvíce informací o č.d na jednom místě. Zároveň zde vkládám odkazy z posledních debat, kterých se účastnila Eva Pavlíková na téma digitalizace (konference CzechSetGo, výstupy seznamzprav.cz z této konference zde , zde a zde). Zároveň si poslechnout podcast s Evou P. pro E15, přečíst článek pro dReport, a vůbec další články a zmínky o digitalizaci v kanálu #media-monitoring či na blogu č.d.

Co je potřeba dodržet a na co si naopak dát pozor

V rámci TZ by také měla zaznít jména partnerů, která Česko.digital podporovali či stále ještě podporují. Více na webu česko.digital. První návrh TZ k 14.6.2021. 

Jak hovoříme / tonalita

Fakticky, srozumitelně, vstřícně, transparentně

Média / co a kde to zveřejníme

  • Blog Česko Digital
  • dle možností PR

Užitečné odkazy