Jak na publikaci market-place poptávek na web?

Ahojte, toto je krátký návod, jak na administraci poptávek ze Slack kanálu #market-place, jež umožňuje neziskovým či státním organizacím snadno poptat kohokoliv v komunitě na pomoc s jednorázovými úkoly a v rámci krátkodobé spolupráci. Jak konkrétně Marketplace využít a jak celý proces probíhá je vysvětleno tady.

 

Automatické stahování poptávek do databáze Airtable

  • Nové poptávky se automaticky stahují do “web” Airtable databáze a tabulky Market- place (pokud tam nemáš přístup a máš být admin publikace, pak si zažádej o přístup ve Slack kanálu #support).

  • Nové poptávky mají status new a před jejich publikací je potřeba provést kontrolu

 

Administrace poptávek - publikace nové poptávky:

  • Pro každou novou poptávku je potřeba:

    • zkontrolovat text a případně jej zkrátit tak, aby nebyla poptávka příliš dlouhá Případně je potřeba ověřit, jestli je potřeba udělat nějaké další doplnění poptávky (viz další kapitolka)

    • zadat nadpis do pole title.

  • Jakmile je nadpis vyplněn, tak je možné změnit stav poptávky na published a během několika minut se celá poptávka vypublikuje na web do přehledové sekce ve zkrácené podobě a do Market-place sekce v celkovém pohledu.

Po vypublikování na web se po 1dni se do Slacku pošle zpráva přes Bazaar Bota v rámci dané poptávky, že byla poptávka vypublikována na webu.

Po určité době (výchozí: 1 týden) pošle robot do příslušného vlákna v kanále výzvu k aktualizaci stavu: pokud byla daná poptávka úspěšně obsazena, přechází do stavu completed. Pokud již není relevantní, přechází do stavu canceled.

Bazaar Bot se zeptá znovu v příslušném vlákně a po odpovědi přepíše původní zprávu a napíše jaká byla reakce vlastníka poptávky:

 

Záznamy po určité době automaticky přecházejí do stavu expired (výchozí: 1 měsíc).

Označení nerelevantních záznamů

Nerelevantní nebo nesmyslné záznamy se označují stavem invalid.

 

Doplnění

Důležitým prvkem navrženého procesu automatizace je, že nevylučuje běžnou lidskou konverzaci ve vlákně na Slacku.

Výhodou ukládání poptávek do databáze v Airtable je zároveň to, že nám umožňuje sledovat související metriky (počet poptávek v čase, podíl úspěšně odbavených poptávek, atd.).

 

Kdo na tom pracoval a kde najdete další podrobnosti?

Autory této vlastnosti jsou @Karel Minařík (návrh a frontend vývoj) a @Tomáš Znamenáček (Unlicensed) (backend vývoj) a další podrobnosti k vývoji lze dohledat v GitHubu Publikace poptávek ze Slack kanálu #market-place na webu · Issue #587.