2023-10-05 Retrospektiva: 2. partnerská snídaně

Datum

Oct 5, 2023

Účastníci

  • @Jan Kotara @Romana Pokorná @Martina Habová @Tereza Rybová @Julia Baraniakova @Verca Q , komentáře doplněny asynchronně od @Eva Pavlíková dne Oct 8, 2023

Co se povedlo, co bychom chtěli zopakovat

  • Lokace: hodnoceno pozitivně, klidná atmosféra, hezké prostory,

  • Catering: super

  • Catering @Eva Pavlíková za mě to bylo hodně sladké a neplnilo to funkci snídaně jako minule, kde to byly párky, vejce atd. Bylo to spíš občerstvení.

  • Prezentace @Eva Pavlíková kvalitní prezentace, vyvážení spíkři a jejich čas - tím myslím @Jan Kotara @Julia Baraniakova @Verca Q

  • Prezentace @Eva Pavlíková vizuálně velmi dobrá - díky (jen si nejsem jistá, zda-li držela brand manuál).

Co zlepšit?

  • Lokace: mohlo partnerům vadit, že jsou pozváni do jiné komerční firmy

  • Lokace: mohlo to být pro někoho až příliš z centra

  • Obejít další partnerské eventy pro referenci a inspiraci (@Julia Baraniakova )

  • element Q&A: neměli jsme silnou otázku, nedokázali jsme rozproudit diskuzi (@Verca Q ) + současně jsme si nepojistili nikoho, kdo by to rozproudil (mít „domluvenou otázku”) – příšt Q&A dělat chceme!

  • visačky + obecně zkontrolovat, jestli máme všechny materiály víc než večer předem (@Tereza Rybová + @Jan Kotara – může checknout Opero)

  • @Eva Pavlíková Visačky psané rukou mě přišly nehezké, nepůsobilo to profesionálně. Když už to chceme napsané rukou, ať si to každý napíše sám nebo to pro ně vytiskněme.

  • @Eva Pavlíková u vstupu do budovy ani u recepce nikde nebylo naše logo, při vstupu jsem se necítila dobře, protože cizí firma bez identity k Česko.Digital

  • @Eva Pavlíková prezentace musí být naladěná a trénovaná min týden dopředu stejně jako design prezentace. Bylo to na poslední chvíli a závislé na lidech a jejich přípravě přes večer a ráno (viz Veronika s přípravou ráno před eventem). Ten test run mě jako CEO, který za to zodpovídá akorát velmi znejistěl a nemohla jsem se na to spolehnout.

  • @Eva Pavlíková ověření toho, jestli účastníci přijdou. U těchto lidí se nedá spolehnout na email, je nutný osobní kontakt, který u některých vůbec neproběhl. To jsme podcenili. Ve finále tam bylo míň lidí než na poslední snídani.

Pozvánky, kalendářový event

  • Pořádání eventu u komerčních firem: riziko, že zneužijí mail list pro svoje potřeby

Původně Airtable: souhlas s účastí, GDPR, zveřejněním mailu. Pod časovým tlakem jsme otevřeli kalendářový event pro všechny.

Idea: mít do příště 2 pozvánky (otevřenou a neotevřenou).

Do příště: rovnou kalendářová pozvánka (ne Airtable), uzavřený guest list (ne zveřejnění jmen a zejména adres), možnost zvát pro všechny

Do reminderu: více obsahu, proč přijít (vytvořit fomo) (v porovnání s faktickými informacemi)

Aspekt minulé snídaně: jak moc ovlivnil průběh / spokojenost s předchozí snídaní účast na snídani druhé? (první snídaně mohla mít příliš měkký cíl)

Aspekt státního svátku: nemohl jim „chybět pracovní čas” kvůli st. svátku v předchozí týden, a tedy potřebovali „nahánět”?

Obsah na místě vs na soukromé schůzce: co se dozvím na snídani, co se pak už nedozvím na os. schůzce? Proč bych měl účastnit snídaně?

Aspekt datumu: high season je září–listopad a pak už jsou vánoční večírky. Zároveň jsme clashovali s podobnými eventy: večer předem Designblok (Jana PPF), o dalších tušíme, ale nevíme které (Nadace ČS šla jinam – @Julia Baraniakova )

Aspekt snídaně: převažuje pozitivní hodnocení (Pavla, Google: těch večerních akcí je hrozně moc)

Jak moc pozvánku dopředu? Příklad: akce 15. března, po Novém roce save the date (blocker do kalendáře), 1.5 měsíce dopředu ofiko pozvánka. Idea: u hlavních partnerů si předem potvrdit, zdali vyhovuje datum (např. nabídnout 2 možnosti předem)

Pohlídat jarní prázdniny: https://www.myonlymy.cz/jarni-prazdniny-2024-presne-terminy/?gclid=CjwKCAjwvfmoBhAwEiwAG2tqzJBAuvyuFaKrHNfeOrraJQ_ralBqkykKClMd1wM9Ai8nLqvlNuhEmhoCBo8QAvD_BwE

@Eva Pavlíková komunikace k blížícímu eventu ve mě vůbec nevyvolávala FOMO.

Budeme to dělat znovu?

Silný hygiene faktor: jde o udržování vztahů, je to možnost se propojit lidsky za úrovní PDFek a prezentací

Whats in it for them vs whats in it for us

Kvalita vs kvantita stráveného času (@Verca Q : je to spíše kvantita, není tam prostor se věnovat individuálně partnerům)

Cíle:

1. get them excited (ať odchází s „toto je super, chci toho být součástí, toto musíme podpořit”),

  • poznámky MH - naší severkou je systémová změna. Proto bych výše napsané ještě specifikovala - chceme je nadchnout, nakoupit pro to, aby i oni začali přemýšlet, uvědomovat si, že jsou součástí té systémové změny, že jsou součástí systému. Mně přijde cíl “toto je super, chci být součástí” moc plochý, za mne by spíše měl znít “get them aware of their role in the system, lets open their eyes, lets sparkle the will to ask the first shy questions - whats our role out there? what can we do better? what should we stop doing?” - neboli přispět k navýšení jejich uvědomění o roli jejich společnosti v systému, vyvolat vůli k sebezpytování / zamyšlení se- jak my do toho všeho zapadáme”

  • protože to jsme včera říkali - “my všichni = spoustu hráčů v systému (nejen my v č.d) musíme tomu systému rozumět, musíme to vytvářet společně - když tomu budeme všichni rozumět, budeme všichni (co v tom systému máme nějakou roli) schopni dělat lepší rozhodnutí. My (č.d) chceme tu mapu vzít a nadefinovat ji co do největšího detailu s vámi všemi a sdílet je s vámi. My všichni aktéři v systému musíme systému rozumět, abychom pak mohli dělat své aktivity lépe (investování peněz například). My na tom chceme spolupracovat s vámi. (pozor, mám to nahrané, takhle je to přesný popis toho, co Verča říkala :-))

  • a tohle je za mne přesně to vodítko, které nás má v prosinci vést k přesnějšímu definování WHAT IS IN IT FOR THEM. Toto vnímám jako přesně tu vysokou přidanou hodnotu, proč přijdu na snídani s česko.digital a nepůjdu na jiný ranní event, network etc - je to komplexní téma, je to složité, ale my v č.d víme jak na to a chceme společně přijít na to, kdo má jakou roli, jak si jí je vědomí atd - a tady musíme dávat pozor, abychom nezněli jako ti co znají všechnu pravdu světa a diktují druhým, jaká je jejich role

  • pak mi ještě jede hlavou, že vlastně by ten event měl být zčásti o nich, nebo by se jich měl dotýkat, měl by je zahrnovat a zčásti samozřejmě o nás a našich aktivitách = když je to o tobě, zajímá tě to více (což je vlastně asi to samé co píšu výše).


2. show impact (přidaná hodnota za jejich peníze: je to vůči nim fér), 3 propojování a společná, neformální ideace (@Romana Pokorná ),

  • koment MH - a v impactu by pak bylo skvělé ukázat zmapovaný systém - do jisté úrovně (jak zvládneme) - protože se stavím, že to budeme jediní v čr, kdo s něčím takovým přijde, to nikde jinde neuvidí - na žádné jiné akci.

Komu to budeme říkat? (@Martina Habová : převažovali ti, co nás již podporují, tedy „přesvědčení” / @Julia Baraniakova : u stávajících může být ještě těžší je přesvědčit) / @Julia Baraniakova : ať jsou tam i ředitelé, i programoví manažeři apod. – relevantní může být vícero role, otevírači dveří jsou všichni (resp. nutně nemusíš vědět, kdo je správný otevírač). @Martina Habová : můžeme opustit myšlenku „malého klubu”, tedy defakto dělat to pro pár lidí (@Julia Baraniakova : menší klub ala večeře můžeme dělat pro stávající, podporující, kvalitní partnery)

Dostat tam více potenciálních, využít současné jako leverage pro přizvání dalších (využijte svůj network), použít současné jako referenci (příklad: vystoupil Jan Bárta na PAQ eventu s tím, proč je podporuje)

Zapojení partnerů = reference, nemusí do příště tak moc přemýšlet, jak je zapojit (nápady na panelovku atp.) . @Tereza Rybová : bacha na to, ať ta jejich reference nevypadá úplně stejně (tzn. my prezenteeujeme, oni prezentují)

Prezentace

  • Finance: proč chcete peníze na 3 roky a současně mluvíte o systémové změně jako o něčem na 10+ let? Pavla, Google: nerozumím koláčovému grafu s financemi.

  • Dobrý aspekt: střídající se speakers, rozbilo to pozornost lidí, podobná časová dotace (3x15 min), Verčina edukační vsuvka (@Martina Habová : něco se dozvím)

  • Délka: adekvátní (45 minut), delší ne

  • na poslední chvíli, velký stres, příště mít hotovou prezentaci + materiály dopředu (onepagers)

 

Audience @Eva Pavlíková

  • noví i potenciální partneři, klidně 50/50. Na první snídaní to byli jen stávající partneři, protože jsme potřebovali dohnat deficit malé komunikace s nimi, nyní už potřebujeme i nové akvizice.

  • k partnerům se můžeme s touto prezentaci i jinak - skrz konference a zájmové skupiny alá Hospodářská komora.

Otázky do formu

1 Jaká jste měli od snídaně očekávání?

2 Jak se je podařilo naplnit?

3 Vyhovoval vám formát akce? (open ended, nápověda: snídaně vs večer atp.)

4 Doporučili byste akci dalším? (@Verca Q : doporučení jako nejsilnější indikátor kvality eventu) – 4 hvězdičky (ekvivalent ano / spíše ano / spíše ne / ne)

@Tereza Rybová : čím víc open ended, tím míň odpovědí

Úkoly

příště: začít s cílem a „What’s in it for them” (@Julia Baraniakova )
u této snídaně jsme se ještě často točili okolo Verči otázky - Víme, co partneři chtějí? Ptali jsme se jich na to někdy? - jen doplňuju, že se to asi pak vynoří zase. (MH)
@Julia Baraniakova je accountable za event Partnerská snídaně
@Julia Baraniakova v polovině listopadu začínáme řešit další partnerský event, Julie to vykopne

Rozhodnutí

 

Nezapomeňme sdílet zápis do příslušného kanálu na Slacku!