...

Info

Tato stránka popisuje proces vzniku obsahu od prvního tipu na téma přes jeho podrobnější zadání, plánování a hledání dobrovolníků až po vydání ven. Pokud k němu budete mít dotazy, ptejte se nejlépe v #ceskodigital-mktg.

(Terminologická vsuvka: pro jednoduchost tady často mluvíme o „textu“, ale můžete si to zobecnit na libovolný obsah, tedy například i audio a video.)

...

Klíčovým místem pro tvorbu obsahu je obsahový plán, který se stará zejména o vyváženost obsahu, například abychom neopomíjeli nějaká důležitá témata, koordinaci obsahu, například abychom zbytečně nezdvojovali práci na podobných tématech, a výhled do budoucna, abychom mohli zadávat práce s dostatečným předstihem.

...

Panel
panelIconId1f5d3
panelIcon:calendar_spiral:
panelIconText🗓
bgColor#EAE6FF

Obsahový plán vedeme v Airtable – pokud do databáze nemáte přístup a chcete ho, ozvěte se. Případně se můžete kdykoliv podívat na veřejný kalendář plánovaných témat.

...

Témata získáváme prostřednictvím jak sledování života v komunitě, tak i pravidelných sběrů od lidí jak v kmenovém týmu, tak od dlouhodobě zapojených, aktivních dobrovolníků.

...

Panel
panelIconId1f4f0
panelIcon:newspaper:
panelIconText📰
bgColor#EAE6FF

Způsob, jakým tento sběr probíhá? Jedná se o synchronní rozhovor nebo asynchronní vyplnění formuláře.

...

Všechny dokumenty se ukládají na obsahový disk (http://bit.ly/write4cd). K němu mají standardně přístup pouze „členové obsahu“ + core team, protože v něm máme osobní data (například e-mailové adresy) a rozpracované, dosud neautorizované rozhovory, které nechceme dávat veřejně z ruky. Většinu dokumentů ovšem sdílíme veřejně pomocí odkazů v Trellu a na Slacku, takže jsou k dispozici všem.

Kdy/ž je text hotov

Panel
panelIconId1f30c
panelIcon:milky_way:
panelIconText🌌
bgColor#EAE6FF

Obecně řečeno prochází většina textů po trase: zadání → poptávka dobrovolníků → psaní → redakční úpravy a check od koordinátorů obsahu → úprava textů po checku → schválení zadavatelem → korektury → publikace.

Většinu textů publikujeme na sociálních sítích a blogu Česko.Digital, menšinu pak jinam, například do newsletteru, Slacku nebo oborových periodik (školství a podobně).

...